MOBİLE-LOGO

"Bizler, Ankara Bayan Kuaförü olarak uzun yıllar boyunca pek çok ünlü isme hizmet vermiş köklü bir firmayız. Ankara Bayan Kuaförü Daylight ile sınırları zorlayın."

Daylight

Saçlarım Nasıl Kıvırcık Olur?

Saçlarım nasıl kıvırcık olur sorusunu soran kişiler için Ankara Bayan Kuaförü tarafından düz saçları kıvırcık yapma yöntemleri uygulanmaktadır. Birçok düz saça sahip kadın, saçlarının kıvırcık olmasını ister. Bu nedenle hangi yöntemlerin saçları kısa sürede kıvırcık yaptığı merak edilen bir konudur. Maşa, bigudi gibi araçlarla saçlar kolaylıkla kıvırcık yapılabilir. Bunun dışında da pek çok yöntem bulunmaktadır.

Kıvırcık Saçlar için Şampuan

Saçların kıvırcık bir form elde etmesi için çeşitli şampuanlar bulunmaktadır. Bu şampuanlar kullanılarak saçlarda doğal yollarla kıvırcık bir görünüm elde edilebilir. Bu şampuanları duş esnasında kullanabilirsiniz. Ayrıca kıvırcık saçlara özel saç bakım kremleri de bulunmaktadır. Ankara bayan kuaförü tarafından uygulaması yapılan saç bakımı, saçların hem parlak hem de kıvırcık bir form kazanmasını sağlar.

Kıvırcık saçlar elde etmek için genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen saç bakım işlemlerini uygulayabilirsiniz:

  • Banyo sonrası saçlarınızdaki fazladan suyu alın. Ardından saç bakım kreminizi uygulayın.
  • Parmaklarınızla buklelerinizi belirginleştirerek çok daha hacimli görünmesini sağlayın. Ayrıca bu şekilde saçlarınızın doğal bir şekilde kurumasını da mümkün hale getirebilirsiniz.

Bu aşamaları uyguladığınızda saçlarınızdaki bukleler çok daha hoş bir görüntü elde edecektir. Ayrıca düz saçlarda da dalgalı bir görünüm meydana geldiği için bu yöntemin birçok kadın tarafından kullanıldığını söylemek olanaklıdır. Ankara bayan kuaförü kapsamında gerçekleştirilen saç bakım uygulamaları, saçlarınızın hacimli ve dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Isı Kullanmadan Kıvırcık Yapma

Isı kullanmadan saçlarda dalgalı ya da bukleli bir görünüm oluşturmak mümkündür. Ankara bayan kuaförü dahilinde gerçekleştirilen uygulamalar, saçlarda hacimli bukleler oluşmasını sağlamaktadır. Saç şekillendirici sprey, saçlarda buklelerin oluşmasına katkıda bulunan bir üründür.

Duş sonrası saçlarınızdaki nemi aldıktan sonra saç şekillendirici uygulaması yapabilir, ardından saçların doğal şekilde kurumasını bekleyebilirsiniz. Böylelikle saçlar hacimli, dolgun ve kıvırcık bir form alacaktır.

Kıvırcık Yapmak için Basit Yöntemler

Ankara bayan kuaförü tarafından saçlar, çok özel ve sağlıklı yöntemlerle kıvırcık yapılabilmektedir. Birçok düz saçlı kadın, daha basit yöntemleri evde de kullanmak istemektedir. Saçları kıvırcık yapmak için kullanılabilecek basit yöntemler şu şekildedir:

  • Saçınızı at kuyruğu yapın.
  • Saçınızın bir tutamını alın. Saç şekillendirici ya da su ile saçlarınızı nemlendirin.
  • Parmağınız ile aldığınız tutamı kıvırıp tel toka ile tutturun.
  • Tüm saçlarınızda aynı adımı uygulayın.
  • Ardından saçlarınızın tamamen kuruması için bir süre bekleyin ve saçlarınız kuruduktan sonra tel tokaları çıkarın.

Yukarıdaki yöntem, saçlarda doğal ve hoş bukleler oluşmasını sağlamaktadır. Kolay ve pratik olmasından ötürü birçok kadın tarafından tercih edilen yöntemin oldukça ilgi çekici olduğunu söylemek mümkündür.

En iyi kuaför Ankara kapsamında yer alan Daylight Kuaför, kıvırcık saç modelleri konusunda sizlere profesyonel bir ekip ve üstün hizmet anlayışıyla hizmet vermektedir. Özel yöntemler kullanılmakta olup saçlarda hacimli ve dolgun bir görünüm sağlanmaktadır.